خانه > اجتماعی, انقلاب اسلامی, بسیج, سیاسی, فتنه, فرهنگی > دلایل شکست اصولگرایان در تهران

دلایل شکست اصولگرایان در تهران

با پایان یافتن انتخابت و نتیجه جالب شهر تهران و شکست تکان دهنده اصولگرایان در تهران و نا امید شدن برخی بچه حزب الهی ها از تهران و مردم آن ! چند نکته به نظرم آمد که  به سمع و نظر شما بزرگواران برسانم تا تذکری باشد اول برای خودم و بعد دیگران:
اول: به شخصه از همه کم کاری ها یا بهتر بگویم اصلا کاری نکردیم ، استغفار می کنم و به نظرم باید استغفار کنیم و تقصیر ها را گردن مردم نیندازیم و از مردم خسته نشویم چرا که اهل بیت وقتی با بی مهری مردم مواجه می شدند با اراده بیشتر به راه خود ادامه می دادند به عنوان نمونه امیرالمومنین بعد از شهادت صدیقه طاهره چه کردند؟
دوم : به نظر حقیر این موارد از عوامل شکست ما در انتخابات بود که البته به صورت بسیار خلاصه قسمتی از آن را ذکر می کنم:
الف)عدم تبیلغ مناسب و منسجم ائتلاف و همچنین لیست خبرگان جامعه مدرسین در تهران ، در تائید حرف من همین بس که یک سایت برای این ائتلاف تاسیس نشد این درحالی است که جبهه مقابل یک سایت بسیار مجهز و ساده ، با امکانات مناسب طراحی کرده بودن که مردم می توانستند به سهولت به لیست مورد نظر برسند.
ب) عدم حمایت و موضع گیری افراد شاخص جامعه که جبهه اصلاحات از آن بسیار استفاده کرد ام ما بهره ای نبردیم. بیشترامامان محترم جماعت مساجد برای این انتخابات و روشنگری فضا چه کار انجام دادند؟ در صورتی سنگر اسلام مسجد است و محفل اصلی بحث های سیاسی مساجد می باشند شاهد این هستیم که بسیاری از مساجد ما کاملا از فضای سیاسی دوری می کنند.آیا امام خمینی از شما در حد همین نماز و نهایتا گفتن چند حکم شرعی انتظار داشتند یا شما باید از لحاظ دینی و سیاسی مردم را هدایت کنید.
ج)هنرمندان متعهد و انقلابی ما چه کردند ، مداحان و سخنرانان مطرح و مورد اعتماد مردم ما چرا از آبرویی که به واسطه این انقلاب به دست آورده اند درست خرج نکردند.غیر از این است که این منبر و روضه ها را از برکت انقلاب دارید.البته برخی مداحان و بقیه دوستان در شبکه های اجتماعی خود موضع گیری کردند و اما بسیاری از مردم ما اصلا در این شبکه ها عضو نیستند و اگر هم باشند درصد کمی از آنان دسترسی به شما دارند و در صورتی که شما می توانستید در هیات ها و مراسم های عزاداری روشنگری کنید.
د)ضعیف شدن بسیج در سال های اخیر از نکات بسیار قابل تامل می باشد .چراکه بسیج به عنوان یک نهاد مردمی و شبکه وسیع می تواند بسیار سریع نقشه های دشمنان را برملا کند و مانع به ثمر رسیدن نقشه های دشمنان می شود.
ه)ما میدان را خالی کردیم و باعث شدیم بسیاری از مردم حزب اللهی از روی عدم آگاهی به لیست طرف مقابل رای دهند و باعث خوشحالی انگلیسی ها شوند .در صورتی که بیشتر آنان با کمی روشنگری در مورد لیست های امید و خبرگان مردم نظرشان عوض می شود.
ی) و در آخر کارنامه نه چندان مناسب اصولگرایان در ۳ دوره قبل مجلس شورای اسلامی و قدر نشناسی برخی نمایندگان در دوران نمایندگی از مهمترین دلایل شکست اصولگرایان می باشد.
امیدوارم جبهه حزب الله در تهران سریعا خود را بازسازی کند تا ان شا الله در سال ۹۶ دوباره حسرت کم کاری خودمان را نخوریم. البته به نظرم در شهرستان ها وضع بسیار بهتر است و مردم دور از برخی هیجانات سیاسی زود گذر رای می دهند .
پ.ن: خواص محترم خواهشابعد از گذشت یکسال دوباره توهم زیاد بودن (رای داشتن )نگیرتتون!
شادی روح امام و شهدا صلوات
 1. علی
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۵ | #1

  دمت گرم کاش بفهمند حزب اللهی ها

 2. یک بیسواد افراطی منحرف
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۰۰:۴۴ | #2

  گر چه خطاهای جریان اصولگرایی فوق العاده استراتژیک و غیر قابل دفاع است اما مساله مهمی به نام تغییر سبک و تفکر زندگی در تهران نباید از قلم بیفتد. اصولگرایان هر که بودند و هر چه بودند اما مردم تهران چرا همان گزینه هایی را انتخاب کردند که می دانستند مورد حمایت بی بی سی است؟ گیریم از اصولگرایان بیزار بودند چرا به مستقلها رای ندادند؟ چرا دقیقا سراغ افرادی رفتند که بی بی سی خواسته بود؟

  جواب در کنه معنی بچه تهرونی بودن است. آن زمان که احمدی نژاد می گفت معروف باید معروف بشود و منکر باید منکر بشود آقایان حرفش را نفهمیدند و بر او تاختند. در حالی که حقیقت این است که در استعمار فرا نو
  دیگر دشمن کسی را برای تصرف کشورت نمی فرستد. حتی نخبگان وابسته به خود را هم بر مردم مسلط نمی کند. بلکه کاری می کند که مردم عینا همانطور که خودش می خواهد فکر کنند.
  الان مردم تهران و مخصوصا قشرهای شمال شهر را ببینید. غربی می بینند. غربی می شنوند. غربی زندگی می کنند و غربی فکر می کنند. این خیلی بدتر از آن غربزدگی است که فقط اصرار داشتند ظاهر خود را غربی کنند. الان روح مردم ایران دارد غربی می شود. این روند از تهران شروع شده و در کلانشهر ها نیز کمابیش وارد شده است و با ادامه آن رزی می رسد همه ایرانیها کاملا غربی بشوند.
  وقتی هم که ایرانیها غربی شدند نیازی نیست که بی بی بی به کسی دستور بدهد به فلانی رای بدهیدذ. خودشان به طور خودکار گزینه های غیر غربی را کنار می گذارند.
  این است دلیل آنکه چرا روحانی به جای آنکه دخالت بی بی سی در انتخابات ایران محکوم کند صرفا گفت نیازی به نصیحت نداریم. ما کار خودمان را بلدیم!
  و منظور روحانی هم دقیقا همین مساله بود.

 3. حسین
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۰۷:۰۲ | #3

  من بسیج را خیلی مهم میدانم؛ بسیج را یک پدیده‌ی بسیار مهم، اثرگذار، با برکت و البتّه آینده‌دار [میدانم‌]؛ من معتقدم این تلاشهایی که میشود، کارهایی که میشود، تخریبهایی که انجام میگیرد، بسیج را سُست نمیکند؛ بسیج ان‌شاءالله روزبه‌زور ریشه‌دارتر خواهد شد. بسیج یک‌روز یک نهال باریک و نازکی بود؛ امروز یک درخت تناوری است و بیشتر از این و بهتر از این خواهد شد به فضل الهی، لکن مراقب باشید این درخت تنومند دچار آفت نشود. اینجا من خطابم به شماها است؛ مراقب باشید. گاهی اوقات با ارّه می‌آیند سراغ یک درخت، خب میشود جلوی ارّه را گرفت؛ گاهی اوقات آفتی به درون درخت میخورد، این علاجش سخت‌تر است.

  http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=31519

 4. محمود اخوان
  ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ در ۰۸:۵۷ | #4

  سلام و ممنون از تحلیلتان .
  فقط لطفا توضیج دهید چرا ائمه جماعات و مداحین و بسیج باید بنفع یک جناح وارد صحنه بشوند ؟ چرا انتظار دارید این پتانسی بالقوه انقلاب در خدمت یک جناح قرار گیرد ؟
  بنظر من این توهم است که فقط جریان اصولگرایی را جریان انقلاب بدانیم که اگر اینگونه نگاه کنیم باید نیروهایی مثل علی مطهری و محمد رضا عارف و … را از خط انقلاب خارج کنیم . ضمناً واقعا جریان اصولگرایی برای این کشور در این یک دهه اخیر چکار کرده است ؟ آیا ارزشهای جامعه را بالا برده یا خودش در مقابل تباهی های دولت قبل و یا سوء استفاده از مناصب و شرکت ها سکوت کرده یا همراهی نموده است نمونه اش پولی که آقای رحیمی به همین نمایندگان اصولگرا داده و یا پولی که اقای مرتضوی به نمایندگان داده و یا عضویت بیش از ۱۷۰ نماینده در هیئت مدیره های شرکت های زیر مجموعه شستا ( بیمه تامیناجتماعی ) که با همکاری اقای مرتضوی صورت گرفته و ….
  ایا باید نهادهای مقدسی چون بسیج و ائمه جماعات و مداحین محترم را برای این افراد و این گروه و جاین جناح وارد بازی کرد؟ !!!

 5. بنده خدا
  ۸ خرداد ۱۳۹۶ در ۰۷:۴۴ | #5

  سلام و عرض ادب. پیام را زمانی مینویسم که حتی اصولگرایان در شورای شهر و ریاست جمهوری نیز باخته اند و رفته اند پی کارشان.

  از اینهمه پررویی اصولگرایی در این ماه رمضان دچار سرگیجه شدم. داداش میخواین کلا بگیم صدا و سیما هم بدن به شما راحت باشین؟!

  چرا مثلا باید مسجد و منبر و روضه خون و بسیجی و سپاهی و … برای شما کار کنند اونوقت؟ اونم از پول بیت المال؟ اصلا مگر مذهبی تو کل دنیا شمایین؟

  اصلا گیریم تمامی نهادهای اداره شده با پول بیت المال مال شما. داداش مردم دیگه از وعده های توخالی شماها خسته شدند. محمودتون رو هم دیدن وزیراش رو هم همچنین. اینبارم تو انتخابات صدا و سیما، کل سپاه و بسیج و آخوندتون رو آوردین وسط حتی از آبروی شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) هم خرج کردین به جایی نرسیدین. این رو بفهمین و متوجه بشین که ملت دیگه به حرفای شما گوش نمیده چون تمامی عواقب یکبار گوش دادن به حرفای شما و لمس زمان احمدی نژاد رو از خاطر نبرده.

  والسلام علی من اتبع الهدی

 1. بدون بازتاب