پرونده هشت شهریور

هشدار: تاکنون همه کسانی که به نوعی در پیگیری پرونده هشت شهریور نقش داشته اند کشته شده اند.

هشتم شهریور یاد آور واقعه انفجار دفتر نخست وزیری، در سال 1360 می باشد. پرونده انفجار دفتر نخست وزيري، با وجود آنكه شهادت چند تن از كارگزاران نظام را در خود دارد و ابعاد فاجعه از نظر كمّي قابل مقايسه با انفجار 7 تير حزب جمهوري اسلامي نيست اما همواره حساسيت هاي فراواني را در خود داشته و ناظران سياسي كماكان از آن به عنوان يكي از نقاط كور تاريخ انقلاب ياد مي كنند.

اگرچه سازمان مجاهدين خلق (منافقين) بلافاصله پس از اين انفجار مسئوليت آن را برعهده گرفت اما حواشي اين رويداد، نشان داد، اين اعلام، بيشتر به يك اظهار وجود و اعلام قدرت كاذب شبيه بوده تا واقعيت.

مسعود كشميري عامل انفجار دفتر نخست وزيري كه در روزهاي آخر حتي تا مقام دبيري شوراي عالي امنيت ملي نيز ارتقا يافته بود، پس از اين انفجار از كشور گريخت. اما ظاهرا دوستان و عوامل پشتیبانی کننده او هنوز و پس از حدود 29 سال که از آن واقعه گذشته، در داخل کشور به سر می برند و این است آن نقطه کوری که معلوم نیست اینان چگونه و با چه نفوذی است که تاکنون توانسته اند بدون هیچ مزاحمتی در داخل کشور بمانند و به فعالیت های گسترده سیاسی، اقتصادی و … خود بپردازند و نکته مهمتر آن که :

این ها چه کار انجام نشده ای در این کشور دارند که سال ها است برای آن صبر کرده اند و هنوز از کشور خارج نشده اند؟ چه کار عقب مانده ای برای آن ها در این کشور وجود دارد که حاضرند چنین بهایی را برای آن پرداخت کنند؟ این چه قدرت و نفوذی است که هربار این پرونده ی نا تمام ، در صدد بازبینی مجدد قرار می گیرد ، اینان مانع می شوند؟ گویی دست هایی در کار است که به جریان افتادن پرونده هشتم شهریور، هنوز هم صاحبان آن را با خطر مواجه می کند.

شهدای هشتم شهریور -شهید رَجایی -شهید باهنر -امام خامنه ای -امام خمینی -ایران -احمدی نژاد -شهید لاجوردی -

شهیدان رجایی و باهنر

نزديكان شهيد سيد اسدالله لاجوردي (دادستان سابق انقلاب و از مسئولان بررسی پرونده هشت شهريور) تأكيد دارند كه وي در روزهاي منتهي به شهادت، در تب و تاب به جريان انداختن دوباره پرونده اي بوده كه روزي به دليل شرايط ويژه كشور، متوقف شده بود. پرونده اي ناتمام كه در حالتي تعجب برانگيز با گذشت 29 سال كماكان مسكوت مانده و در آستانه 8 شهريور در كنار اطلاعات و تصاوير كليشه اي، غريوي درباره آن برنمي خيزد.

شهید لاجوردی در زمان رسیدگی به پرونده هشت شهریور با دستگیری برخی عناصر مشکوک به سرعت به هسته اصلی یعنی طراحان فاجعه هشت شهریور نزدیک می شد.نکته قابل توجه اینکه تاکنون همه کسانی که به نوعی در پیگیری هشت شهریور نقش داشته اند به شهادت رسیده اند از جمله شهید ربانی املشی و شهید قدوسی را نیز می توان علاوه بر شهید حاج سید اسد الله لاجوردی نام برد. جالب است بدانیم،  پس از شهادت لاجوردي، روزنامه هاي نزديك به سازمان مجاهدين انقلاب از به كار بردن لفظ شهيد براي وي خودداري كردند.

اما متهمین این پرونده کسانی اند که پست های مختلفی در ایران داشته و دارند و گاها اسامی برخی از آن ها را می شنویم.

بهزاد نبوی (چریک پیر سازمان مجاهدین)، سعید حجاریان (تئوریسین اصلاحات)، خسرو تهرانی ، مصطفی قنادها ، علی اکبر تهرانی، محسن سازگارا ، نادر قوچکانلو، سید محمد موسوی خوئینی ها (معروف به پدر خوانده ، کسی که بدون اطلاع امام(ره) دستور تسخیر سفارت آمریکا را صادر کرده بود)، پیرو رضوی، بهزاد باستانی ( معاون و رئیس‌ دفتر «بهزاد نبوی» )، بیژن تاجیك و محمد رضوی (كه به نحوی هسته اولیه پخش خبر شهادت «كشمیری» ملعون به حساب می‌آمدند)

آری ، این ها برخی از کسانی اند که پرونده ای را رقم زده اند که هنوز که هنوزه گره های وانشده پر شماری دارد. البته در ریشه های قدرت برخی از این افراد شکی نیست.

سید رضا زواره ای (عضو حقوقدان شورای نگهبان) بر نکته مهمی انگشت می گذارد که قابل تامل است . او می گوید: سازمانهاي جاسوسي امريكا كه مقدمات ارتقاء كشميري تا اين حد را فراهم كرده اند، نفوذيهاي به مراتب قويتري در دستگاهها دارند كه حاضرند اين مهره كارآمد را قرباني كنند. سید رضا زواره ای در شهریور 84  براثر سکته قلبی درگذشت.

سوال ها و نقاط مبهم و تاریک پرونده هشت شهریور بسیار است که تنها بخشی از آن بیان شد. در پایان قسمتی از وصیت نامه شهید لاجوردی را می خوانیم که نکات کلیدی و قابل تاملی دارد:

« خدايا ! تو شاهدي چندين بار به عناوين مختلف، خطر منافقين انقلاب را ( همانان كه التقاط ، به گونه منافقين خلق سراسر وجودشان را و همه ذهن و باورشان را پر كرده و همانان كه رياكارانه براي رسيدن به مقصودشان، دستمال ابريشمي بسيار بزرگ به بزرگي مجمع الاضداد، به دست گرفته‌اند، هم رجايي و باهنر را مي كُشند و هم به سوگشان مي نشينند، هم با منافقين خلق، پيوند تشكيلاتي و سپس … ! برقرار مي كنند، هم آنان را دستگير مي كنند و هم براي آزاديشان و اعطاي مقام و مسئوليت بدانان تلاش مي كنند و از افشاي ماهيت كثيف آنان سخت بيمناك مي شوند، هم در مبارزه عليه آنان و در حقيقت براي جلب رضايت مسئولين و نجات بنيادي آنان خود را در صف منافق كُشان مي زنند و هم در حوزه هاي علميه به فقه و فقاهت روي مي آورند تا مسير فقه را عوض كنند) ، به مسئولين گوشزد كرده‌ام ولي نمي‌دانم چرا ؟ ( گرچه نسبت به بعضي، تا اندازه اي مي دانم چرا !) ترتيب اثر نداده‌اند…»

شهیدان رجایی و باهنر-شهدا-هشت شهریور-کاخ ریاست جمهوری-احمدی نژاد-بمب -شهدای هشتم شهریور -شهید رَجایی -شهید باهنر -امام خامنه ای -امام خمینی -ایران -احمدی نژاد -شهید لاجوردی -

شهیدان رجایی و باهنر

شادی روح امام و شهدا صلوات

 1. rahim
  ۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۵۷ | #1

  لاجوردی سخت گیری کینه توزنه کرد حاصلش را دید کسانی که از اسلام جز قساوت چیزی نیاموخته اند عاقبتی جز طوفان درو کردند ندارند ازاحمد متوسلیان و همت یاد بگیرید که در کردستان با کومله و دمکراتی که تا آخرین فشنگ جنگیدهبودند و با اسلح خالی اسیر شده بودند چگونه رفتار می کردند
  این وقایع از زبان همرزم این دو عزیز در تلویزیون پخش شد سردار سعید قاسمی ه او هم بهره ای از آن بزگواران نبرد و در ایام تیر 88 وحشی گری زیادی در تهران انجام داد.

  • safir
   ۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۷:۲۷ | #2

   گويا شما هم مثل خيلي هاي ديگر خود را به خواب زده ايد و نمي خواهيد واقعيات را آنگونه كه هست ببينيد. خدا عاقبت هممون رو ختم به خير كنه و خداكنه كاري نكنيم كه بر چشمها و گوشهامون مهر نفهمي زده بشه!!!!

   • ahmadkaramad
    ۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۸:۲۵ | #3

    الان همه فهمیدن کی خودشو به نفهمی زده

  • مهران
   ۹ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۲ | #4

   سلام

   ميگم رحيم جان مراقب خودت باش. حرفات متاسفانه شبيه همون منافقان خلقه. چرا حمايت ضمني ميكني از منافقان؟

  • محسن فاضلی
   ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۶ | #5

   دوستان دموکرات و کومه له در سال 60 توی خيابان ها رگ گردن مردم بی گناه را با تيغ موکت بری می بريدند و شهر را به آتش می کشيدند و اين لاجوردی قهرمان بود که برای حفظ پشت جبهه ای که حاج همت و حاج احمد، گرگ های منافق را به زنجير کشيد تا بعضی رام شوند و برخی به جهنم بروند.
   بنده خدا، يا نمی دانی دموکرات و کومله کی بودند، يا حاج همت و حاج احمد را نمی شناسی! دموکرات و کومه له هم پيمانان همان موجودات درنده ای بودند که بعد از انتخابات 88 خيابان های تهران را به آتش کشيدند و بچه های بسيجی را با کينه باقی مانده از دهه 60 قيمه قيمه کردند!

 2. لر
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۱:۱۲ | #6

  نظر من نظر حضرت آفاست آیا تابحال کسی از ایشان سوال کرده؟ بنظرم هرجه ایشان بفرمایند به همان نحو عمل کنیم نه کلمه کم ونه یک کلمه زیاد.خداوند انشااله از عمر امثال من بکاهد و بر عمر ایشان بیفزاید آمین

  • اصغر پناهی
   ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۴:۰۰ | #7

   سلام: متاسفانه بعضی ها خودشان اصلا نظر ندارند اهل نظر نیستند چون فکر نمیکنند. در بست در اختیارند.و نمیدانند که بجز حضرت امام زمان(عج) فعلا کسی معصوم نیست و احتمال اشتباه زیاد است .دور از جون مانند … میمانند

   • معین
    ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۳ | #8

    سطح فکری شما اصلا منطقی نیست . فکر میکنید هیچ کس نباید همانند معصومین (ع) عمل کنه و آرمان های اونها را در جامعه تا جایی که میشه پیاده کنه . این قدر خلقت و نظام آفرینشو کوچک میبینید که اعتقاد به پیروی از انسان های بزرگ مانند مقام معظم رهبری ندارید . این حرف پیش و پا افتاده چیه که میزنید؟!! مگر همه حتما باید معصوم باشن تا بشه از آنها حمایت کرد ؟ الان شما در عصر غیبت ما حضرت ارتباط داری؟ که فقط میگی معصومیت ؟ اگر کمی فکر کنی و ببینی که در غرب فساد تا چه حد است آنگاه قدر تنها رهبر شیعه را میدانی و این ها را بازگو نمیکنی. من به شما نهج البلاغه را پیشنهاد میکنم مطالعه کنی . اون وقت از دنیایه آلونکیت میای بیرون و با واقعیات عقل روبرو میشی . زمان حضرت علی (ع) ناکثین و غاسطین و مارغین هم میگفتند حضرت معصوم نیست و نباید در تمام دستورات ایشان پیروی کنید حالا شما میگید رهبری معصوم نیست باید بشین تا خود آقا بیاد؟! هر دو فکر غلط و بی پشتوانه علمی!
    مطمئن باش اگر قبول داری که کارها حتی به اندازه دانه خردل محاسبه میشود .از شما روزی برای حرف هایی که حکومت اسلامی را تضعیف کردی و آن هم تنها حکومت قوی بعد از رحلت پیامبر جلیل القدر اسلام مورد سوا قرار خواهید گرفت ؟
    با اینکه میبینید جنگ و خونریزی های غرب را و یهودیان کفار را و میدانید جنگ خیبر و صفین و جمل برای چه صورت گرفت باز امروز این گونه سخن میگوئید به قول حضرت علی شگفتا !!

 3. صادق
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۹:۰۲ | #9

  “گویا شما هم مثل خیلی های دیگر خود را به خواب زده اید و نمی خواهید واقعیات را آنگونه که هست ببینید. خدا عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه و خداکنه کاری نکنیم که بر چشمها و گوشهامون مهر نفهمی زده بشه”
  این مجموعه نابیست از نفرت انگیز ترین عباراتی که در جواب دیگران می شود زد. اگر دفعات بعدی از عبارت سرتان را مثل کبک در برف فرو کرده اید هم استفاده کنید، مجموعه بی نظیری می شود.

 4. ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۶:۲۳ | #10

  گر نگهدار این انقلاب آنست که من می دانم انقلاب را از کید نا اهلان نگه می دارد. خدارحمت کنه شهید قهرمان لاجوردی را که مرد خدا بود. خدا رحمت کنه قهرمانان شهید دکتر باهنر و محمد علی رجایی را. خدا لعنت کنه منافقین از پدر معنوی شان بقول حضرت امام تا اعقاب و اسلاف تفکرات انحرافی و ضد دینی مثل بهزاد نبوی و جنبش ننگین سبز. در اهتزاز باد پرچم سرخ فام ولایت امامان شیعه که با ولایت فقیه تداوم یافته است. عیدتون مبارک. طاعاتتون قبول. persianrose.blogfa.com

 5. ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۸:۲۲ | #11

  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/2115
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی

 6. ابوذر
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۷ | #12

  سلام … مطلب خوبی زده بود ..خیلی مفیض شدیم. مثل اینکه این مملکت سروصاحب درست و حسابی ندارند همه هم خوبند و هم نامردن و عامل دشمن …وقتی یک مشت ادم خود فرخته و بی سواد امکانات می گیرند تا در عرصه فضای مجازی حضور پررنگ داشته باشند آخرش همینه …خدا آخر و عاقبت همه ما را ختم بخیر بکنه …یک بار دیگر این مطلب را بخنونین با دقت و تامل …ببینین چه فضایی را به تصویر می کشه …شاید هم همون امام ره دستور کشتن انها را داده که از عاملین مجریان حمایت کرده

 7. yasin
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۴:۱۷ | #13

  در چند سال اخير معلوم شد كه جريان مشكوك در انفجار نخست وزيري وابستگي تام و سازماني با سيا داشت. اين غير قابل انكار است.

 1. بدون بازتاب