خانه > اجتماعی, پوستر-عکس, دسته‌بندی نشده, طنز, فرهنگی, ورزشی > اندر احوالات شرایط امروز پرسپولیس و استقلال

اندر احوالات شرایط امروز پرسپولیس و استقلال

نقل است روزی شیخ و مریدان در جایگاه ویژه استادیوم آزادی بازی آبی‌ و قرمز را به نظاره بنشسته بودند که ناگاه بادی عظیم وزیدن گرفت و جمله مریدان حامی تیم قرمز را با خود ببُرد. مریدان آبی دوست را دیدن این صحنه بسیار خوش آمد. پس شیخ را پرسیدند: یا شیخ، حکمت چیست که این باد، قرمزان با خود بِبُرد و ما بر جای خویشتن استوار مانده ایم؟ آیا جز این است که ما حقیم و آنان باطل؟ فرمود: ‌ای غافلان، شاد مشوید و دل‌ خوش مدارید که شما خود سوراخید و باد از میان سوراخ‌هایتان عبور می‌ کند و این گونه است که بر جای ماندید ولی قرمزان همانا استوارانند … و مریدان نعره‌ها زدند و شیر سماور را به داور متصل نمودند.

پرسپولیس -فوتبال -استقلال -ایران -ورزش -پیروزی -حبیب کاشانی - علی کریمی -علیرضا حقیقی -محمد نصرتی- شیث رضایی -علیرضا محمد - تیم پرسپولیس -تیم پیروزی - مهدی مهدوی کیا - علی کریمی - علی دایی - حمید استیلی - فشنگ چی -مازیار زارع -جواد کاظمیان -سردار رویانیان - محمود خورد بین -علی پروین - عادل فردوسی پور- حسین باداماکی -آقازمانی -علی کفاشیان -برنامه نود -سردار عزیز محمدی - کارلوس کیروش -- Football- Iran-Ali Karimi- AlirezaHaghighi- Mohammad Nosrati- Seth Rezaei- MehdiMahdavi Kia- Ali Karimi- Ali Daei - Ali Parvin- Carlos Kyrvsh-

پرسپولیس (پیروزی)

امشب نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر فوتبال به پایان رسید و پرسپولیس در جایگاه نازل 9 کار خودش را به پایان رساندو برعکس آن استقلال با قهرمانی نیم فصل بازی ها را تمام کرد.جدای از اینکه که ما پرسپولیسی هستیم و گاهی اوقات بازی ها را پیگیری می کنیم ولی زیاد برد و باخت این تیم ها برایم مهم نیست. جدای از شوخی مسئله ای که امروز بعداز شنیدن اینکه پرسپولیس از پس تیم 10 نفره فولاد هم بر نیومد ذهنم رو به خودش مشغول کرد اتفاقات این فصل پرسپولیس و فوتبال ایران است. واقعا چرا با این هزینه هنگفتی که از بیت المال یا بهتر بگم جیب مردم خرج می شود این نتایج ضعیف نصیب فوتبال ایران می شود.

در یکی از برنامه های نود شنیدم که سردار عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ می گفت :سالانه 400 میلیارد تومان هزینه این فوتبال هست که 90 درصد آن از جیب مردم هزینه می شود.

من اصلا به اینکه فوتبال خوب است یا بد ، یا اینکه به صلاح مملکت ما هست یا نه کاری ندارم .بحث من اینجاست حالا که این پول در فوتبال خرج می شود چرا نباید حداقل مردم کمی هم لذت این فوتبال را ببرند.تا کی باید شاهد سوء مدیریت های مدیران فوتبال باشیم. چرا باید تیمی همچون پرسپولیس با این همه طرفدار و هزینه ای که برای این تیم می شود با این شرایط اسفناک رو به رو شود.(البته هر چی باشه 13 نشدیم تو جدول) چرا باید سهمیه ایران در جام باشگاه های آسیا به خاطر کوتاهی مسئولین فدراسیون در بدست آوردن کرسی های بین المللی  و اعمال قدرت در این سازمان ها و همچنین سوء مدیریت مدیران فوتبالی ما در تهیه زیر ساخت های فوتبال از 4 سهمیه به 2.5 سهمیه کاهش یابد و کلی چرا های دیگر….

شاید این مسئله را همه بدانند که پیشرفت فوتبال ایران و به تبع آن دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال  و در ادامه موفقیت های تیم ملی ایران چقدر در شادابی جامعه و خالی شدن هیجانات جوانان ما در ورزشگاه ها و کاهش بزهکاری در کشور تاثیر دارد.ونیز بر کسی پوشیده نیست موفقیت های ورزشی مخصوصا فوتبالی بعضی اوقات در مناسبات سیاسی کشورها هم در داخل و هم در سطح بین المللی امری تاثیر گذار است.پس چقدر خوب است مدیران فوتبالی ما کمی تامل کنند که در آخرت حتما بابت این پول هنگفتی که از بیت المال خرج این فوتبال می شود از آنان بازخواست خواهد شد.

شادی روح امام و شهدا صلوات

 1. ۲۹ آذر ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۰ | #1

  از قدیم میگن شیش تایی ها
  —————————
  فوتبال ایران دیگه ارزش فکر کردن هم نداره، از بس که پشت سر هم اتفاقات زشت داره توش رخ میده
  کارش از نقد گذشته
  اورژانسیه باید بهش شک داد
  یا دفنش کرد و به خاک سپردش

 2. ۲۹ آذر ۱۳۹۰ در ۱۳:۵۱ | #2

  سلام. اجازه هست لینک مطابتون رو تو شبکه های اجتماعی بذارم؟

 3. ۲۹ آذر ۱۳۹۰ در ۱۸:۱۸ | #4

  تحليلتان درست و به جا بود.
  موفق باشيد.

 4. ۲۹ آذر ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۰ | #5

  به نظرم به تبع درست باشه
  !

 5. ۳۰ آذر ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۳ | #7

  با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.

 6. ۱ دی ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۲ | #8

  سلام رفیق عزیز
  با توجه به بیانات امام خامنه ای مبنی برتحول در حوزه علمیه ولزوم ایجاد کرسی های نظریه پردازی مطلبی را با عنوان کرسی های بحث آزاد فقهی رمز تکامل حوزه های علمیه (تکمیلی) نگاشته ام
  اگر مایل بودید مطالعه کنید مفید است.
  راستی قالب جدید مبارک!

 7. ۱ دی ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۹ | #9

  سلام رفیق عزیز
  با توجه به بیانات امام خامنه ای مبنی برتحول در حوزه علمیه ولزوم ایجاد کرسی های نظریه پردازی مطلبی را با عنوان کرسی های بحث آزاد فقهی رمز تکامل حوزه های علمیه (تکمیلی) نگاشته ام
  اگر مایل بودید مطالعه کنید مفید است.
  در بخشی از مطلب میخوانیم:
  هنوزظرفیتهایی وثمراتی هست که بالقوه وجود دارد که حوزه های علمیه هنوز به آن دست نیافته است-هنوز بسیاری ازمسائل وجود دارد که درحقیقت ریشه آن واصل آن دین است اما درحوزه های علمیه روی آن تمرکزی وجود نداشته است وندارد.
  دراین بین امام امت امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) درصحبتهای متعدد وبسیار پرمغز خود وظایف،ظرفیتها واقدامات لازم انجام نشده درحوزه را گوشزد کردند وبه عبارتی چراغ راه ومنشور طلبگی را تدوین نموده اند.
  یکی ازبند های مهم منشور طلبگی مد نظر آقا کرسی های بحث آزاد فقهی است.
  راستی قالب جدید مبارک!

 8. ۲ دی ۱۳۹۰ در ۱۳:۳۳ | #10

  سلام دادا
  آخه در مورد اتفاقات فوتبال چی میشه گفت واقعا؟!
  این هم از حکم جدید فدراسیون و….!
  خدا قوت دلاور

 9. محمد
  ۴ دی ۱۳۹۰ در ۰۶:۴۸ | #11

  قوه تخیلتون خوب کار میکنه جناب کارآمد
  1- فعلا که 4 تا دربی پشت هم معلومه که کی س و ر ا خ ه
  2- استقلال قهرمان نیم فصل شد اما جامی به خانه نبرد. قهرمانی نیم فصل جام نداره
  3- برای پرسپولیس کم هزینه نشد. علی کریمی. اولادی. کاظمیان… اسم های کوچکی بودند ؟ یک هزینه میلیاردی دیگه هم شد “دنیزلی” . حالا ببینیم چه میکنید ! نوش جااانشااان !
  4- اینکه پرسپولیس نتیجه نمیگیره بخاطر “پرسپولیس” بودنشه. س و ر ا خ ه دیگه
  5- جدای شوخی حق باشماست. جای تاسف داره که باوجود هزینه های میلیاردی که از بیت المال برای این فوتبال میشه و اندک هزینه برای فرهنگ سازی از این طریق نمیشه…

 10. زینب
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۹:۰۹ | #12

  خیلی جالب و بامزه بود. با اینکه شخصا علاقه ای به فوتبال اونهم از نوع ایرانی پر از حاشیه اش ندارم اما ابتدای متن خواننده رو ترغیب میکنه تا آخرش بره.
  مساله فوتبال و هزینه های هنگفتش برای من هیچ وقت قابل درک و فهم نبوده!

 11. ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۷:۱۸ | #13

  به زنبوره میگن میتونی تو 10 دقیقه 3 تا گل بخوری ، میگه : مگه من استقلالم !

 12. ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۱:۱۳ | #15

  سلام برادر
  به امید روزی که دوباره استقلالی ها بشن شیششششششش تایی ها
  ___
  لینک شدید برادر

 13. محسن
  ۵ اسفند ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۸ | #16

  سلام
  اینجانب تحلیلی ندارد

 1. بدون بازتاب