خانه > اجتماعی, انقلاب اسلامی, پوستر-عکس, علمی, فرهنگی > ایران بر فراز قله اورست هتل می سازد

ایران بر فراز قله اورست هتل می سازد

ایران بر قله اورست( در ارتفاع 8848 متر) هتل هفت ستاره می سازد . شنیدن این خبر هر ایرانی را خوشحال می کند و شاید برایش سبب افتخار شود ولی این خبر خیلی بیشتر از ارسال ماهواره به فضا نیست حتی قابل مقایسه هم نیست .ایران نه در اورست هتل و رستوران می سازد نه در کف اقیانوس اطلس تونلی برای قطار؛ بلکه این روز ها آسمان خدا میزبان خود نمایی ماهواه های ایرانی شده است . صنایع هوا فضا و علم ارسال ماهواره به جو زمین ،تلاشی بسیار وافر را می طلبد؛ موهبتی که هرکشوری قادر به خلق آن نیست .

آلمان صنعتی خودمان وقتی به علم ارسال ماهواره دست یافت در آن روز جشن ملی گرفتند و همه مردم از شادی به خیابان ها ریختند. ولی ما خود را چنان اسیر رسانه های بیگانه کرده ایم که افتخارات بزرگ خود را کوچک و کارهای کوچک اجنبی را بزرگ می پنداریم . ماهواره بر سفیر امید، ماهواه امید و اینک ماهواره نوید علم و صنعت، نوید بخش روزهای طلایی صنعت فضانوردی ما خواهد بود ولی در اوج این افتخار یک افسوس بزرگ باید خورد و بر جای خویش جلوس کرد .

ماهواره نوید علم و صنعت - ماهواره نوید -ماهواره امید - کاوشگر -ماهواره طلوع - ماهواره بر سفیر امید - العلم سلطان - ضامن اقتدار - ماهواره بر - قله اورست - مدار زمین - صنعت فضانوردی- پیشرفت - هوا و فضا - فضانورد - سازمان فضایی - علم در ثریا - صنایع هوا فضا - آنلاین دیدن ماهواره نوید -عکس ماهواره نوید

ما اولین کشور مسلمان هستیم که به این صنعت به شکل حرفه ای پانهاده ایم و فراتر از آزمایشگاه ماهواره ارسال کرده ایم ما اولین در خاورمیانه هستیم و بعد از روسیه و چین و قزاقستان چهارمین کشور در آسیا خواهیم بود که ماهواره به فضا ارسال می کنیم ولی افسوس که حس خود باوری در میان مردم ما کم رنگ شده است . وقتی خبر به این بزرگی را به گوششان می رسانیم می گویند باز بز و میمون و جک و جانور فرستاده ایم آسمان ؟! چرا قدر این رشد عظیم را نمی دانیم ؟ چرا این گوهر خود باوری را در خود به امانت نگذاشته ایم که در ده سال دیگر انسان به فضا می فرستیم و تنها در سال 1410 ایرانی مسلمان بر خاک کرات دیگر سجده شکر خواهد کرد این یعنی تنفس عزتی بزرگ در ریه های یک ایرانی .

ایرانی علم را از گردن ثریا به دوش خود کشیده و امروز گوی سبقت در دستان ایرانی مسلمان است . بهتر است به جای شنیدن اراجیف غربی ها که از آتش حسادت گر گرفته اند برخیزیم و پنجره عقل خود را به روی آسمان حقیقت بگشایم و ببنیم علم ایرانی را که در آسمان به دور زمین گردش می کند .

ماهواره نوید را در اینجا (+) آنلاین ببینید.

دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست

++مشخصات فنی «ماهواره ملی نوید علم و صنعت»+ بازتاب جهانی

++ساخت نخستین پژو 206 هیبریدی در کشور با تلاش دانشجويان جوان+ عکس

++دوربین ماهواره نوید روی تل آویو و دیمونا زوم کرد + عکس

همین مطلب در :باراک اوباما ,  الف ,خبر گزاری فارسعمارنامه  , شهید آوینیجهان نیوز ,  رجا نیوزندای انقلابفردا نیوز  ,  بولتن نیوز , عماریون , نصر نیوز,تعامل نیوزصراط نیوز , آتی نیوز , دی نیوز , آفتاب نیوز , بی باک نیوز , نجومی , عمارها , پژواک نیوز , جام نیوز , فصل انتظار

وتشکر ویژه از سایت الف بابت پوشش فوق العاده خوب مطلب

 شادی روح امام و شهدا صلوات

 1. پژواك
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۹ | #1

  مطلب شما در پايگاه اطلاع رساني پژواك منتشر شد:
  http://www.pejvaknews.ir/fa/pages/?cid=15294
  يا علي

 2. ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۱:۱۳ | #2

  مطلب شما در پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی عمارها منتشر شد .
  با تشکر

  لینک :
  http://ammaarha.com/index.php/1390-09-18-20-41-13/25-1389-10-08-06-39-13/1363-1390-11-23-17-42-48
  ——————————————————-
  پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی عمارها
  email : info@ammaarha.com
  website : http://www.ammaarha.com/

 3. ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۲:۰۱ | #3

  با سلام و خدا قوت / مطلب شما بزودی در سایت قرار می گیرد اما خوب بوده که شبکه نیوز را حداقل پیوند می کردید. متشکریم

 4. سعيد
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۱:۰۷ | #4

  دوست گرامي، حق با شماست، هر افتخار علمي جاي جشن و خوشحالي دارد، خيلي بيشتر از ورزش که حداکثر نشان دهنده قوت بندي بالا و تکنيک بيشتر است اما نکته اي که به نظر مي رسد در نوشته شما مغفول مانده اين است که اگر مردم آلمان صنعتي به شادماني بيرون ريختند، احتمالا آن اتفاق حدود 50 سال قبل افتاده! همانطور که وقتي استفاده از کارت به جاي پول خرد تلفن ها عمومي خبر رسانه ها بود، همانطور که وقتي ساخت اولين تلفن بي سيم يا موبايل خبر محسوب مي شد و … زماني هم پرتاب ماهواره در چندين دهه گذشته کار شاقي بود، وقتي که نه کامپيوتري ساخته شده بود و نه اينهمه مواد و فناوري هاي جديد. البته ما هيچ وقت نبايد دستاوردهاي ملي را دست کم بگيريم به خصوص اين که علوم پيشرفته را يا در اختيار کشورهاي ديگر نمي گذارند يا همه آن را نمي دهند، ولي اين کار بخواهيم يا نخواهيم کاريست که 60 سال پيش ابرقدرتها انجام دادند و ثانيا به قول يک شاعر که مي گفت: هنر وقتي بر هنر است که مردم در آسايش باشند، وقتي که دست ها پينه نبسته باشد و …. اينجا هم وقتي اتفاقي وزن خود را بيشتر و بهتر پيدا مي کند که مردم در زندگي خود آثار آن را احساس کنند. ما ماهواره بسازيم در ابعاد شهري يا مردمي آن، خيلي که تلاش کنيم،‌يا ماهواره تلويزيوني خواهد بود که هم اکنون هم هست، يا ماهواره آب و هوا و مطالعاتي که آن هم هست (فقط سرويس دهي آن از خارج صورت مي گيرد)،‌يا نقشه برداريست يا ارتباطات و … خوب برادر گرامي آيا انتظار داريد که مردم در خيابانها بريزند و شادي کنند!!

  • احمد کارآمد
   ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۳ | #5

   دوست عزیز :اولا برای پرتاب ماهواره چندین صنعت مهم با هم پیشرفت خواهند کرد که هر کدام خود جای توضیحات مفصل دارد که توضیحات آن بماند.
   دوما:آلمان 50 سال پیش نبوده/سوما:شما کمی توجه کنید.هنوز تعداد کشور های دارای چنین فناوری به 10 نرسیده است/چهارما:این چیز هایی که شما میفرمایید به عنوان موارد استفاده ماهواره تنها قسمت کوچکی از موارد استفاده ماهواره است استفاده های علمی ،اقتصادی ،نظامی ، امنیتی و ….پنجما :کمی تامل کنید که چرا ابر قدرت ها اجازه دسترسی ما رو به این فناوری ها نمیدن؟

 5. ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۸ | #6

  سلام
  دیگه پرتاب ماهوراه برامون عادی شده!
  نکته ای گفتین رو قبول دارم ما قدر داشته هامون رو نمی دونیم و همیشه افسوس نداشته ها رو می خوریم

 6. من
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۳ | #7

  در مقابل داشته هاي ديگران داشته هاي ما حتي صفر هم نيست ، همان ديگراني كه ما آنها را نامسلمان و كافر مي ناميم شايد اسما” مسلمان نباشند ولي رسما” مسلمانند ، نام اسلام در ديار ما بسيار پرآوازه است ولي عمل به آن چطور ، درحالي كه در ديار همانهايي كه شما آنان را دشمن مي پنداريد كه البته فقط يك توهم است شايد نام اسلام جايي نداشته باشد ولي رفتار و كردارشان مصداق عملي اسلام است ، پس بياييد كمي و فقط كمي صادق باشيم ، آري اگر هدف نظام رفاه مردم ايران و فقط مردم ايران بود من خود نفر اولي بودم كه از شادي اين دستاورد به خيابان آمده و هلهله سر مي دادم ولي افسوس كه در اين نظام چراغ ما به خانه همسايه روا تر است ، آري جوانان غزه و لبنان به جوانان ما ارجحيت دارند ،ايران مي توانست حتي در قله هاي رفيع تري بايستد اگر اين ميليارد ها دلار را خرج جوانان و سازندگي مملكت خودمان مي كرد ، امروز كه ما را به 45 هزارتومان يارانه ماهانه دلخوش كرده اند درحالي كه هزار ميلياردها اختلاس مي شود و ماهانه براي حمايت از انتفاضه هزاران برابر اين مبلغ پرداخت مي شود ،جايي كه حسن نصرالله اتهام عجم بودن به ما مي زند در حالي كه اين اتهام نه بلكه افتخار ايران بودن ماست جايي كه اسماعيل هنيه ازبس در مملكت ما خورده و خوابيده است فارسي را از ما بهتر حرف مي زند چرا كه ما از بس غرق مشكلات مادي و اقتصادي هستيم حتي حرف زدن هم يادمان رفته است كه مطمئنا پس از خواندن اين مطلب شما هم مرا متهم به همين موضوع مي كنيد من كه اميدي ندارم كه دست اين دزدان از مملكت ما جدا شود فقط مي گويم خرّم آن روز كزين منزل ويران بروم.

  • احمد کارآمد
   ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۶ | #8

   سلام دوست گرامی:اولا شما مسلمانید یا نه؟اگر مسلمانید باید ائمه رو قبول داشته باشید.ائمه ما همیشه حامی ستم دیده ها نبودن و جلوی ظالم ایستادگی نمیکردن؟/دوما کدوم اسلامی شما تو غرب میبینید.اسلام تو غربه و این همه بدبختی دارن اونا.برای چی مردم اروپا و آمریکا میریزن تو خیابونا اعتراض میکنن.اونا جا که آرزوی شماست بری زندگی کنی مردمشون معترضن به وضع زندگی شون.کجا فقر نیست؟چرا خودتون رو به خواب میزنید.کشورهای غربی این همه کشورهای دیگر رو استعمار کردن و تا اونجایی که جاداشته چاپیدن باز هم دارن دونه دونه ورشکسته میشن.سوما کجا سید حسن نصر الله همچین حرفی زده/اتفاقا بد نیست شما از این منزل ویران برید ببنید همیشه مرغ همسایه غازه

 7. حسین
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۸:۵۶ | #9

  سلام
  این دو ماهواره نوید و رصد قرار بود عکس برداری کنند ولی تا بحال هیچ عکسی از اونها در رسانه ها منتشر نشده.
  مثل اینکه ماموریت محوله به این ماهواره ها شکست خورده و صداش را در نمیارند در غیر اینصورت صدا و سیما به صورت شبانه روز عکسهای گرفته شده را از تلوزیون پخش میکرد.
  موضوع خنده دار این هست که در تلوزیون اعلام کردن ماهواره رصد شب هنگام عبور از روی اقیانوس یک عکس گرفته و به خاطر همین سیاه هست و چیزی دیده نمیشه.
  درباره نوید هم اعلام کردند توی این چند روز فقط یک عکس گرفته و لی منتشر نشد.

 8. عاشق دیوونه.
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۸ | #10

  در جامعه ما اگر در هر خانواده فقط یکنفر باشه که دلسوز باشه بسه.در کشور هیچ فقری وجود نخواهد داشت.

 9. ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۰:۴۱ | #11

  بسم رب الشهداء
  سلام علیکم

  اینهمه پیشرفت در سایه عدالت و اسلام ،در زیر شعار میشود … میتوانیم …چرا باید افکار بعضی اینگونه باشد ؟
  سمپاشی و بزرگنمایی بعضی از رسانه ها در سزح جامعه باعث این دسته از برداشتها میشود ، انگشت گذاشتن رسانه ها بر روی ایرادات کوچک و بی ارزش و یا زودگذر مزید بر علت شده است …
  پیشرفتهای بی نظیری که در این اواخر بدست آمده اصلا قابل مقایسه با گذشته نیست .

  «بنگر که چه می‌گوید، منگر که، که می‌گوید!»
  با اجازه لینکتون کردم
  یا مهدی عج

 10. ali
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۲:۰۷ | #12

  هه هه هه ماهواره فرستادین ؟

 11. ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۱:۰۵ | #13

  شما متن مناظره اقای سلیمی نمین و زیبا کلام رو مطالعه کن بعد بیا با هم حرف بزنیم!
  وقتی امثال زیبا کلام استااااااااااااااااااااد یکی از بهترین دانشگاه های ایران باشه از مردم چه انتظاری داری؟

 12. ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۱:۵۴ | #14

  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/8221
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی

 13. اریایی
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۲ | #15

  با سلام با دلایلی ساختن هتل روی کوه را منع میکنم1)در کتاب مقدس قران امده که کوه ها ستون های زمین هستند2)امانتی که به انسان سپرده شده است3)کوه ها در پایداری زمین نقش دارند4)ایران را دوست دارم به پرتاب ماهواره افتخار میکنم ولی ایران زیر مجموعه جهان پس روی هم اثر گذارند3)بزرگترین اسمان خراش شهر دبی باعث مه الود شدن ان شهر شده است4)قرانی که اعجاز است و سه زمان را در بر میگیرد پس (کوه) که ستونهای زمین هست از این امانت به خوبی نگهداری کنیم چون حوادثی رخ میدهد که گریبانگر جهان خواهد بود

 14. سعید
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۳:۱۱ | #16

  جناب،

  اولا علت این که صاحبان قدرت دانش های پیشرفته را به دیگر کشورها نمی دهند این است که: از این راه کاسبی می کنند، مثل الان که قطعات هواپیما در انحصار چند شرکت خاص است و همه کشورها باید از آنها قطعه یا هواپیما بخرند، ما هم اگر روزی فرضا دارویی، وسیله ای، دستگاهی ساختیم که توانستیم دانشش را فقط برای خودمان نگه داریم، می توانیم با قیمت های گزاف به سایرین بفروشیم، طبیعتا اطلاعاتش را هم به کسی نمی دهیم (کاری که ثبت اختراع یا پتنت برای آن به وجود آمده)، علت دیگر هم این است که برخی دانش ها می تواند در راههای نظامی صرف شود، مثل همین ماهواره ها برای مقاصد جاسوسی (البته به قول معروف: میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است، میان ماهواره های جاسوسی کنونی ابرقدرت ها که ریزترین تحرکات را هم زیر نظر دارند تا ماهواره هایی که فقط قرار است چند عکس بگیرند فاصله بسیار است).
  دوما این که می فرمایید ما جزو ده کشور هستیم، جزو غلط های آماریست. دوست گرامی همانطور که می دانید کشورهای مختلف بسته به توانمندی های محلی خود، منابع، دانش و برتری های محلی دست به تولید برخی محصولات می زنند و برخی دیگر را می خرند، مثلا وقتی می گوییم: زیره به کرمان بردن، یعنی مرکز تولید زیره ما کرمان است، مرکز زعفران هم خراسان، وقتی فرضا در کرمان محیط و شرایط تولید زعفران نیست، آنها زعفران خراسانی می آوردند و زیره خود را به هم صادر می کنند. در تجهیزات و دانش ها هم همین موضوع صادق است، الان ما چند شرکت بین المللی تولید خودرو داریم؟ چند شرکت بزرگ هواپیماسازی و … فرضا آلمان می بیند که به صرفش نیست هواپیما را در کشور خودش تولید کند، یا سوئیس به صرفش نیست که خودروی ملی داشته باشد، آن را از جای دیگر می خرد. بنابراین وقتی می فرمایید ده کشور، اگر چه از نظر ظاهری درست به نظر می رسد ولی علت آن بیشتر این است که دیگر کشورها انگیزه ای برای دست یابی به فناوری فضا نداشته اند. فکر می کنید ژاپن اگر می خواست، نمی توانست شاتل فضایی بسازد؟ فکر می کنید امریکا یا روسیه به تنهایی نمی توانستند ایستگاه فضایی بسازند؟ ولی چرا چندین کشور در آن سهیم می شوند (به علل اقتصادی).
  ما ضمن آن که باید به دست آوردهای علمی خود ارج بنهیم نباید هم اسیر بزرگنمایی شویم تا خدای ناکرده اطمینان مردم نسبت به این دست آوردها از دست برود و بگویند: چطور ما برای چند قطعه هواپیما مانده ایم و مرتب شاید سانحه هستیم، چطور باید برخی قطعات قطارهای مترو از خارج بیاید؟ چطور خودرو سازی ما در تکنولوژی بیست سی سال پیش دست و پا می زند؟ چطور صنایع نفت و گاز ما قطعات مهم خود را نمی تواند تولید کند آن وقت ما توانسته ایم ماهواره هوا کنیم؟؟ یا این پرتاب چه سودی برای ما دارد؟

  • احمد کارآمد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۱ | #17

   برادر من پیشنهاد میکنم کمی برید فواید داشتن صنعت فضایی رو مطالعه کنید بعد بیایید و بگید بدرد ما نمیخوره

 15. سعید
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۱:۰۰ | #18

  بنده نگفتم به درد نمی خورد، حرف من به طور خلاصه این بود:

  1- در کارهای علمی نباید بزرگ نمایی کرد:
  – همانطور که می دانید بسیاری از همین دست آوردهای فعلی ما هم وابسته به مقالات فراوانی است که محققان غربی و شرقی در مجلات علمی منتشر می کنند.
  2- این که ما در بین فلان تعداد کشور هستیم، نوعی غلط آماریست (دلیلش هم توضیح داده شد)
  3- صنایع فضایی ما نو پا و در ابتدای راه است،
  البته با توجه به پیشرفت های چشمگیر علمی در کامپیوتر و قطعات و فناوری ها نو و تجربه های دیگران، ما لزوما همان مدت (60 سال) را برای رسیدن طی نمی کنیم.
  4- این صنعت هزینه فراوان و البته کاربردهای بسیاری هم دارد ولی ما همزمان بسیاری دیگر از صنایع را نیاز داریم که به طور اولیه به شدت به آنها نیازمندیم، شما بروید و کاربردها و فواید صنایع هوایی (هواپیماها، بالگرد)، صنایع خودروسازی نوین (کاهش شدید مصرف سوخت، استهلاک و افزایش ایمنی)، فواید صنایع ریلی (مترو) و … را مطالعه بفرمایید.
  در نهایت اگر چه باز هم تاکید می کنم که باید ارزش متخصصان و دانشمندانمان در همه رشته ها را بدانیم اما متاسفانه این تبلیغات و گاه بزرگنمایی ها (ساختن هتل در قله اورست از آن جمله است) شاید از هول حلیم در دیگ افتادن و فراموش کردن بسیاری از نیازهای علمی و صنعتی و فنی ماست که باعث می شود مردم کوچه و بازار دچار تضاد شوند که ماهواره سازان ما چرا از ساختن که نه از تعمیر و نگهداری یک هواپیمای مسافری هم عاجزند، برنامه ریزان فضایی ما چرا نمی توانند در زمین و روی جاده ها کاری کنند که سالی 23 تا 27 هزار کشته و نزدیک به 300 تا 400 هزار معلول و قطع نخاع نداشته باشیم ؟؟؟؟؟!!!

 16. سعید
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۱:۰۲ | #19

  ضمنا بد نیست یک بار هم سفری با قطار به یکی از استانهای جنوبی کشور بکنید تا ببنید وضعیت ریل ها و قطارها چگونه است

 17. ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۱ | #20

  سلام.
  درسته واقعا تبریک داره…
  مث این که بعضیا از اونچه که دارن ناراضین یا فکر می کنن باید الان ایران ماهواره ای بسازه که تا آخر کهکشان راه شیری بره! و اونارم ببره تا مریخ… یادشون رفته وقتی غربیا داشتن علمشون رو روز به روز بالا می بردن تو ایران شاهامون به فکر زیاد کردن همسراشون بودن و ملت هم توی فقر و بدبختی غلت میزدن!

 18. سیاست خارجی
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۳:۰۱ | #21

  با مطلب:
  چه کسی به غیر از نفس دنیا طلب به شما تکلیف کرده است!!!!
  بروز هستم.
  http://foreign-policy.blogfa.com

 19. مصطفی
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۲:۳۶ | #22

  البته از یک جهت هم خیلی بد نیست و این رو می شه به عنوان دیگری هم تفسیر کرد:
  ما به این چیز ها راضی نیستیم و این ها را برای ایرانی مسلمان کم می دانیم
  وقتی که می بینیم ناسا کاسینی ها رو برای پژوهش بر روی کرات منظومه می فرسته ما باید بهتر از او باشیم
  شاید بشه این طور هم تفسیرش کرد

 20. افتخار
  ۳ اسفند ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۳ | #23

  سلام من افتخار میکنم که ایرانی به این جا رسیده است که بتواند ماهواره بسازد حتی اگر دروغ باشد همین فکر درست کردنش هم برایمان کافی هست میتونیم به غربی های از خود راضی مغرور بفهمانیم که داداش ما باهوش تر ازشما هستیم انها خیلی مغرور هستند نمی دانند که یک ایرانی هر چه بخواهد می تواند انجام دهد فقط با عزم و اراده قوی در جواب اون اقایی که گفته بود در علم نباید بزگ نمایی کرد می گویم که داداش اگه اهدافت کوچیک باشه تو هم همیشه کوچیک خواهی موند پس اهدافت را بلند بلند کن تا به هر چه می خواهی برسی در اخر حرفم میگم که خودتان قضاوت کنید که چطور نام ایران افکار جهانیان رابه همهمه انداخته است زنده باد ایرانی زنده باد مردم خوش فکر و با ایمان کشور ایران

 21. ۳ اسفند ۱۳۹۰ در ۲۱:۴۲ | #24

  با تشکر از مطالب ارسالی
  مطلب در عسلویه نیوز منتشر شد امیدواریم عسلویه نیوز را لینک کنید.
  باتشکر فراوان

 1. بدون بازتاب