خانه > انقلاب اسلامی, اهل بیت, پوستر-عکس, شهدا, فرهنگی, مذهبی > شبی که دلها را زنده میکند

شبی که دلها را زنده میکند

میلاد آقای ما فرا رسیده و همه خوشحالند. در این چند روز احساس می کنید مردم با هم مهربانتر شده اند و دل ها نسبت به هم رفیق تر و رقیق تر شده است .کوچه ها و خیابان ها حال و هوای دیگری دارد هر کس به اندازه وسعش می خواهد محبتش را به حضرت ثابت کند.احساس می کنی همه  اهل بیت در این شب و روز خوشحالند و حضرت زهرا از همه خوشحال تر است.پس چه  فرصت مناسبی است برای گرفتن عیدی از اهل بیت ….

اما شب نیمه شعبان: پس از شب های قدر یکی با فضیلت ترین شب هاست . تا حدی که در روایتی از امام سجاد علیه السلام داریم : هر كس اين شب را احياء بدارد در روزي كه دل‌ها مي‌ميرند دل او نمي‌ميرد. ودر روایتی دیگراز امام جعفرصادق(ع) داریم که فرمودند: از پدرم امام محمدباقر(ع) درباره فضیلت شب نیمه شعبان پرسیده شد و آن حضرت در پاسخ فرمود: این شب، پس از شب قدر، افضل شب ها است. در این شب، خداوند سبحان فضل خویش را بر بندگانش عطا می کند و به کرم خویش، آنان را می آمرزد. پس تلاش و کوشش کنید در این شب برای تقرب به خدا، زیرا خداوند سبحان بر خودش لازم دانسته است که هر کسی از وی حاجتی خواهد، وی را رد نکند و حاجتش را اجابت نماید، مگر آن که معصیتی را از وی بخواهد.

امام زمان -نیمه شعبان -صاحب الزمان - اباصالح المهدی -صاحب عصر والزمان -امام دوازدهم -امام دوازدهم شیعیان-ابن الرضا -حجة بن العسکری -یا صاحب الزمان -یوسف زهرا -انتقام گیرنده - امام حسین- نیمه شعبان -پوستر امام زمان -آقا -جمکران -منجی عالم بشریت -پوستر با کیفیت -پوستر مذهبی - تصویر مذهبی -والپیپر مذهبی -قائم آل محمد -والپیپر - emam zaman -abasaleh-

برای دریافت پوستر با کیفیت کلیک کنید

شب نیمه شعبان شب استغار و انابه در درگاه الهی است تا حدی که در روایات آمده است  خداوند در این شب به تعداد موها و پشمهای چهارپایان ،بندگانش را از آتش جهنم آزاد می‏کند.پس چه نیکوست با یک برنامه ریزی مناسب هم از جشن های نیمه شعبان بهره مند شویم و هم از لذت احیا و شب زنده داری در این شب  که  درهای رحمت خداوند در آن گشوده می شود و فقط باید کمی همت  داشت و از خداوند توفیق توبه طلبید تا آمرزیده شوی.

لذا چه نیکوست مسئولین برگزاری جشن های نیمه شعبان طوری برنامه ریزی کنند تا در این جشن ها فرصتی هم برای احیا و مناجات با پروردگار فراهم گردد.خوشبختانه چند سالی است که سنت احیا گرفتن در شب نیمه شعبان احیا شده و شاهد این هستیم که مجالس مناجات با شکوهی  در شب میلاد حضرت مهدی (عج) بر قرار است به طور مثال به دو مورد از آنها اشاره میکنم تا شاید بنده حقیر نیز در تبلیغ این سنت زیبا سهم کوچکی داشته باشم .

مراسم معنوی احیای شب نیمه شعبان در مسجد دانشگاه تهران

سخنران :حجت الاسلام علیرضا پناهیان

مداح ومناجات خوان: حاج سعید حدادیان

شروع مراسم ساعت: 22:30

*****

چهارشنبه 14 تير ماه 91 (مصادف با شب نيمه شعبان)

از ساعت 23:30 تا 2 بامداد

قرائت دعاي کميل

سخنراني و احياء توسط حجت الاسلام و المسلمين علوي تهراني

مناجات و مداحي توسط حاج محمود كريمي

مکان: خ کارگرشمالي، مقابل پمپ بنزين مسجد حضرت امير (ع)

امام زمان -نیمه شعبان -صاحب الزمان - اباصالح المهدی -صاحب عصر والزمان -امام دوازدهم -امام دوازدهم شیعیان-ابن الرضا -حجة بن العسکری -یا صاحب الزمان -یوسف زهرا -انتقام گیرنده - امام حسین- نیمه شعبان -پوستر امام زمان -آقا -جمکران -منجی عالم بشریت -پوستر با کیفیت -پوستر مذهبی - تصویر مذهبی -والپیپر مذهبی -قائم آل محمد -والپیپر - emam zaman -abasaleh-

برای دریافت پوستر با کیفیت کلیک کنید

پ.ن:دلم می خواست این بار جمله “شادی روح امام و شهدا صلوات” را خیلی بزرگ تر بنویسم تا آنان که فکر میکنند به این سوال پاسخ دهند :که اگر امام و شهدا نبودند و این انقلاب به ثمر نریسده بود ما می توانستیم لذت مناجات در شب نیمه شعبان را بفهمیم؟

++نهمین اجتماع بزرگ حزب الله سایبر-سوریه خط اول مقاومت

همین مطلب در :598  , عمارنامه ,عماریون , خبرگزاری دانشجو , خبرنامه دانشجویان (لینک مستقیم), پژواک ,حریم یاس

شادی روح امام و شهدا صلوات

 1. ایمان
  ۱۳ تیر ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۹ | #1

  سلام.عالی بود
  اجرت با شهدا
  الهی شهید شی

 2. روایت خون فیلترشده
  ۱۳ تیر ۱۳۹۱ در ۲۱:۲۱ | #2

  دمت گرم
  اجرت با شهدا
  یاعلی
  التماس دعا

 3. ۱۵ تیر ۱۳۹۱ در ۱۶:۲۲ | #3

  سلام
  عید شما مبارک

 4. ۲۰ تیر ۱۳۹۱ در ۱۶:۳۶ | #4

  منتظر نظراتتون هستم:
  حجاب آخر لوطی گریست!!!

 5. احسان
  ۲۴ تیر ۱۳۹۱ در ۰۳:۰۱ | #5

  سلام لطفا اطلاعات غلط رو در اختیار دیگران نگذارید این سخن ( هرکس شب نیمه شعبان احیا کند در ان روزی که دل ها می میرند دل او نمی میرد ) از رسول خدا (ص ) است نه امام سجاد روایت چیتون اشتباه کرده این سخن رو جاهای دیگه هم دیدم و تذکر دادم لطفا اصلاح شود .
  با تشکر

 6. ۱۴ آذر ۱۳۹۱ در ۱۱:۳۳ | #6

  امام حسین علیه السلام

  ملتی که خشنودی مردم را با خشم خدا معامله کند، هرگز رستگار

  نخواهد شد

 1. بدون بازتاب